Žádost o stavební povolení
Pokud stavba odpovídá územnímu plánu obce, musíte získat stavební povolení. Zamiřte na stavební úřad dříve, než bude stavební projekt hotový. Ukažte úředníkům základní nákres stavby a zjistěte, zda může takový dům na vašem pozemku vůbec vzniknout. Budete mít jistotu, že jste územní plán správně pochopili.
Stavební povolení potřebujete v případě, že bude zastavěná plocha domu větší než 150 m2. U menší stavby, kde je hotová přístupová cesta a napojení na sítě, stačí územní souhlas a ohlášení stavby. Na vyřízení žádosti o stavební povolení má úřad minimálně 60 dní, ale může se i protáhnout.
Potřebné dokumenty
Doklad o vlastnictví pozemku
Výpis z katastru nemovitostí
Geodetické zaměření pozemku a měření radonu
Hydrogeologický průzkum
Projektová dokumentace vypracovaná autorizovanou osobou
Souhlas vlastníků sousedních pozemků a staveb
Souhlas orgánů, kterých se stavba týká, např. krajská hygienická stanice
Souhlas vlastníků technické infrastruktury
Najděte si stavební firmu, která nabízí i vyřízení stavebního povolení. Nebudete pak muset běhat po úřadech.
Stavba domu svépomocí versus na klíč
Stavba domu svépomocí se sice často jeví jako levnější, může se však naopak i nepříjemně prodražit. Záleží na vašich zkušenostech, zručnosti a času.
Když zvolíte tu opravdu správnou stavební firmu, která má za sebou úspěšné projekty, spokojené klienty a desítky let zkušeností, můžete předpokládat kvalitní výsledek. Navíc budete mít mnohem přesnější představu o konkrétních termínech dokončených prací a na celou stavbu také získáte záruku.
©2017 made by CZ PROPAG s.r.o. | Obsah ©2017 CZ PROPAG s.r.o.